SAP MII (Üretim Entegrasyonu ve Zekası)

SAP Üretim Entegrasyonu ve Zekâsı (SAP MII), üretim katmanlarını ve üretim yönetim sistemlerini (MES) SAP ERP ile birleştiren ve üretim süreçlerinize şeffaflık kazandıran çift yönlü bir veri merkezi olarak çalışır.

ENDÜSTRİ 4.0'a giden yolda, üretim yönetim sistemlerinin (MES) getirdiği işlevselliğin ve üretimin tüm sektörlerinde devam eden iyileştirmenin daha da yaygınlaşması, merkezi önem taşımaktadır. Bilindik MES konuları olan şeffaflık ve izlenebilirlik, verimli personel yönetimi ve sistem entegrasyonuyla sensör veri analizini içerecek şekilde geliştirilmekte, aynı zamanda üretimde esneklik ve uyarlanabilirlik sağlanmaktadır. Servis odaklı, merkezi olmayan mimari ve makine arabirimi için standartlaştırılmış seçeneklerle açık sistemler bu konuda önemli ön koşullardır. SAP MII, süreç endüstrisi için kanıtlanmış bir çözümdür.

Esnek, Standartlaştırılmış ve Ölçeklenebilir

SAP MII, NetWeaver (Java) tabanlı, standartlaştırılmış ve oldukça esnek ölçeklenebilir bir bilgi teknolojileri platformudur. Merkezi bilgi ara yüzü olarak, siparişler, malzemeler, makine durumu, miktarlar, maliyetler ve ürün kalitesiyle ilgili bilgiler de dâhil olmak üzere tüm üretim verilerini gerçek zamanlı olarak görmenizi sağlar. Mevcut imalat kontrol sistemleri veya MDA / PDA terminalleri, dokunmatik ekranları, tarayıcıları ve diğer mobil giriş cihazlarını bağlayarak, tüm ilgili veri kaynakları ve veri alıcılarının entegrasyon boşlukları olmadan ağa kurulmasına olanak tanır.

SAP MII Mimarileri

SAP MII, süreç endüstrisinde kullanılmak üzere geliştirilmiş ve optimize edilmiştir. Aynı zamanda, SAP ERP' deki kesintisiz entegrasyon için hassas üretimde tüm SAP Üretim Yürütme (SAP ME) uygulamalarının temelini oluşturmaktadır. SAP MII, tüm sektörlere yönelik kullanılabilecek bir temel oluşturur. SAP ME' den SAP ERP' ye hem de SAP MII' den SAP PCo' ya ve Operatör Kullanıcı Arayüzüne bir arabirimdir. SAP MII, NetWeaver (NetWeaver 7.3 ile MII 12.2) ve bir Java uygulaması üzerine kurulmuştur. SAP OEE veya SAP Toplu Üretim gibi uygulamalar SAP MII' yi temel alır. SAP MII ile mağaza entegrasyonu SAP MII merkezi ve merkezden uzaklaştırılmış yapılandırmalarda veya karma yapılandırmalarda kullanılabilir ve kendi sunucu isteğini gerektirir.

SAP MII ile Görselleştirme

Görselleştirme, üretimde daha iyi anlama ve daha hızlı karar verme için önemli bir ön şarttır. SAP MII sayesinde; kullanıcıya bağlı bilgiler, malzeme akışına genel bakış, sistem monitörleri, kontrol odaları, panolar ve kokpitlerin yanı sıra OEE raporları gibi KPI'larda kolayca ve gerçek zamanlı olarak sunulabilir. SAP SSCE, gösterge tabloları oluşturmak için SAP MII' de güçlü bir sürükle bırak ortamıdır. HTML5 tabanlı SAPUI5 teknolojisi, MII ile hızlı ara yüz geliştirme ve mobil uygulamalar için gelecekteki temelleri oluşturmaktadır.

Hızla değişen endüstride var olmak ve yerinizi korumak için Endüstriyel Nesnelerin İnternet'iyle (IIoT) bugünden yarının dünyasını oluşturmaya başlayabilirsiniz. IIoT, makinelerin, kişilerin ve süreçlerin birbirine bağlanarak kalite kontrol ve verimliliği sürekli iyileştirerek tek ve akıllı bir bütün oluşturur. Bunun sonucunda şirketler daha akıllı hale gelir; zamandan ve paradan tasarruf sağlar. IIoT, SAP Üretim Entegrasyonu ve Zekâsı (MII) tarafından kolaylaştırılmıştır.

IIoT şu anda pek çok fırsat sunduğundan SAP MII ile çok çeşitli sektörlerdeki çok çeşitli şirketler için çalışma fırsatı doğar. Müşterilere, mümkün olduğunca çok sayıda kaynaktan veri sağlanır. MII, akıllı kontroller kurmak için kullanılabilir. SAP MII ile sadece tek tek makineleri değil, aynı zamanda eksiksiz bir şekilde üretim hatlarını kontrol edebilirsiniz.

SAP MII uygulamaları sayesinde, şirketler farklı üretim birimlerini karşılaştırabilirler. Şirketler anormallikleri hızla tanımlayabilir, enerji tüketimine ilişkin öngörü kazanabilirler ve daha sonra optimize edebilir, akıllı şekilde bakım yapabilir, üretim verimliliğini sürekli olarak izleyebilirler.