SAP Manufacturing Execution (SAP ME)

SAP Manufacturing Execution (SAP ME), fabrikalardaki üretim operasyonlarını uçtan uca gerçek zamanlı olarak yönetmenizi ve tüm aşamaları kontrol etmenizi sağlayan güçlü ve esnek bir üretim çözümüdür. SAP ME ile birlikte global veya yerel ölçekteki üretim tesislerinize toplam kalite yönetimini kazandırabileceğiniz üretim hatları ile entegre ve anlık olarak izlenebilir bir üretim planlama süreci geliştirebilirsiniz.

 

SAP ME sağladığı kusursuz entegrasyon özellikleri sayesinde birden fazla kaynaktan veri toplayarak ve veri sistemlerini üretim hatları ile entegre ederek kapsamlı bir ürün kaydı oluşturur. Oluşturduğu bütüncül ürün kaydı sayesinde bir etkili karar alma ve sorunları daha kısa sürede tespit edebilmesine olanak sağlar.

 

SAP ME ile tüm fabrika, üretim yeri ve hatları doğru şekilde izleyebilir, hızlı ve doğru kararlar verebilmek için gerçek zamanlı üretim verilerine erişebilirsiniz. İhtiyaca özel raporlama sayesinde üretim tesisinin performans ve karlılığını anlık olarak takip edebilir, bu sayede en kısa sürede optimize edebilirsiniz. SAP ME’nin kullanıcılarına sunduğu ürün kalitesini arttırma, hurda, fire ve geri besleme miktarları izleme, makine ve ekipman verimlilik takibi, enerji tüketimi görüntüleme özellikleri sayesinde bütünleşik ve kapsamlı bir üretim yönetim sistemine sahip olursunuz.

 

SAP ME ile elde edeceğiniz kazanımlar:

  • Tüm kuruluşunuzda uçtan uca gerçek zamanlı görünürlük
  • Anlık olarak tüm üretim verilerine erişim sayesinde kapsamlı üretim takibi ve doğru üretim yönetimi
  • Kaliteli ürün, hurda, fire ve geri besleme miktarları izleme ve üretim verimliliği optimizasyonu
  • Makine durum ve arıza takibi ve sorunsuz entegrasyon ile birlikte anlık ölçülebilir ekipman verimliliği takibi
  • Kapsamlı raporlama ve çeşitli veri toplama kaynakları sayesinde tüm tesisler için karlılık ve operasyon verimliliği takibi
  • IoT teknolojileri, ERP(Kurumsal Kaynak Yönetimi) ve makine entegrasyonları sayesinde kapsamlı, bütünleşik ve merkezi bir üretim yönetim sistemine sahip olma