ÖRNEK PROJELERİMİZ

Türkiye'nin önde gelen ağaç endüstrisi firmalarından olan AGT, Antalya merkezli MDF, Laminant parke üretimi yapmaktadır. Armolis Bilişim, SAP MII'ı üretim yönetim sistemi olarak konumlandırarak makinelerin yönetimini sağlayan ve verimliliğini artıran bir proje gerçekleştirmiştir.

Köklü kimya ve boya firması Polisan'ın Dilovası'nda kurulan modern, tam entegre fabrika kurulumu gerçekleştirmiştir. SAP MII, makine sistemleri ile SAP ERP arasında entegrayonu sağlayarak proses üretiminin her adımı dijital olarak takip edilebilmekte ve üretimin her noktasına müdahale edebilmektedir.

Parlak çelik üretiminde Türkiye lideri olan HasÇelik ve HasParlak fabrikalarında uygulanan SAP MII projesi ile malzeme uygunluğu, üretim verimliliği ve kalite takibi sağlanmıştır. Böylelikle hurda fire üretimi azaltılarak maliyetlerden kazanç sağlanmıştır.

Otomotiv yan sanayi firması olan Assan Hanil, plastik enjeksiyon, boyahane, montaj gibi çeşitli üretim süreçleri bulunuyor. SAP MII ile sağlanan JIT JIS sinyallerinin alınması ve üretim listelerini hazırlanması, makine bilgilerinin anlık okunması ve OEE değerlerinin hesaplanması bu projedeki katma değerlerdir.

Türkiye'nin ilk ve en kapsamlı SAP MII projelerinden biri Aygaz Gebze tüp fabrikası, valf ve tank üretim fabrikalarında üretim yönetim sistemi ve entegrasyon projesi olarak tamamlandı. Makine entegrasyonunun yanında SAP PP, PM, QM, MM, HR sistemleri ile entegrasyon gerçekleşmiştir.

Hayat Kimya'nın Deterjan, Hijyen ve Kağıt fabrikalarına hizmet veren Tam otomatik insansız depo entegrasyonları SAP MII ile gerçekleştirildi. İnsan müdahalesi olmadan üretilen ürünler fabrikalardan depoya taşınırken bu bilgilerde otomasyon, SAP ERP ve Tam otomatik depo sistemleri arasında senkron şekilde taşınmaktadır.

ISO ilk 50 sanayi kuruluşlarından Sarkuysan Bakır filmaşin, tel ve boru fabrikasında SAP MII projesi tamamlandı. Sonrasında Sarkuysan Bulgaristan fabrikasına projenin genişletilmesi yapıldı.

Esnek ambalaj baskı sektöründe lider olan Elif plastik fabrikasında matbaa ve kesim bölümlerinde SAP MII projesi gerçeklertirildi. Üretim raporlama ve OEE takibinde SAP MII kullanılmaktadır.